Uusia ammattilaisia
21.12.2023 julkaistuPaljon onnea uudet ammattilaiset! Lapin koulutuskeskus REDUsta 11.9. - 21.12.2023 valmistuneiden uusien ammattilaisten nimet löydät täältä. Huom! Listalla on vain sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun ja suorittaneet koko tutkinnon.
Perustutkinnot
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Halvari Nina, Rovaniemi
Setälä Kasperi, Rovaniemi
Tuisku Mika, Rovaniemi
Autoalan perustutkinto, automaalari
Mäki-Hirvelä Minja, Rovaniemi
Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja
Raudaskoski Roosa, Rovaniemi
Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Jutila Heini, Kolari
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja
Peltola Reeta, Rovaniemi
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi
Hotelainen Satu, Rovaniemi
Inkeröinen Sari, Rovaniemi
Kerkelä Iida-Maria, Kemijärvi
Kivijärvi Tanja, Rovaniemi
Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, lastenohjaaja
Harju Jenna, Kemijärvi
Hökkä Heidi, Oulu
Järvi Anu, Rovaniemi
Kaikuranta Jasmin, Hankasalmi
Kariniemi Riikka, Rovaniemi
Kellokumpu Elina, Savukoski
Montano de Zometa Carmen, Rovaniemi
Portaankorva Sara, Rovaniemi
Saarinen Meri, Rovaniemi
Salmi Ainosofia, Rovaniemi
Tukala Hannele, Rovaniemi
Uurtamo Helmi, Rovaniemi
Ylipasma Teea, Rovaniemi
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja
Hämeenniemi Juhani, Rovaniemi
Keskitalo Maria, Rovaniemi
Koivula Santeri, Rovaniemi
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Ruokanen Leo, Rovaniemi
Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasentaja
Juntunen Joona, Salo
Rasmussen Mikael, Rovaniemi
Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Fomina Ksenia, Rovaniemi
Hanhisuanto Joel, Ranua
Heinonen Hanna, Kittilä
Kaikkonen Emma, Ranua
Kajaus Katja, Kittilä
Kantola Veli-Matti, Rovaniemi
Kellokumpu Tero, Rovaniemi
Kukkola Maria, Kittilä
Kumpu Bertta, Rovaniemi
Kyrö Saku, Kittilä
Lämsä Silja, Rovaniemi
Manninen Tuukka, Rovaniemi
Mikkola Jenna, Sodankylä
Peltoniemi Venla, Rovaniemi
Petäjäjärvi Viljami, Ranua
Ranua Topi Oskari, Ranua
Salo Katja, Rovaniemi
Sarjanne Pia, Kittilä
Tasala Elisa, Taivalkoski
Timonen-Puisto Tanja, Rovaniemi
Torppa Riina, Rovaniemi
Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja
Kivelä Elias, Salla
Naakka Topi, Rovaniemi
Öhman Leevi, Rovaniemi
Logistiikan perustutkinto, kuorma-autonkuljettaja
Ylinampa Saana, Rovaniemi
Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja
Niskanen Mika, Rovaniemi
Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Kakko Niko, Oulu
Kiviniemi Aleksi Onni Mikael, Rovaniemi
Koskiniemi Niila Kalle Matias, Rovaniemi
Laitakari Juho Esko Armas, Rovaniemi
Lehtinen Unna, Rovaniemi
Monto Arttu Ville Juhani, Keminmaa
Posio Mikael Christian, Posio
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonnonvaratuottaja
Vihriälä, Saana, Kemi
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja
Somersaari Päivi, Helsinki
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja
Kihlström Ami Aaron, Tampere
Kilpelä Ville, Rovaniemi
Oksala Kimmo, Tampere
Maanmittausalan perustutkinto, kartoittaja
Ketola Eliel, Rovaniemi
Mattila Taneli, Rovaniemi
Raappana Mirva, Rovaniemi
Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja
Heiniemi Säde, Rovaniemi
Ruotsala Siiri, Rovaniemi
Vuotari Henna, Rovaniemi
Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja
Hasari Lauri, Rovaniemi
Mustonen Katja, Kuusamo
Mähönen Kari, Sodankylä
Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja
Barbieri Alberto, Rovaniemi
Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Palosaari Markus, Kittilä
Ulkuniemi Veera, Rovaniemi
Ylitapio Jenni, Rovaniemi
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja
Kunnari Johanna, Rovaniemi
Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä
Kaakkurivaara Aimi, Savukoski
Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja
Heikka Juhani, Ylitornio
Holopainen Timi, Rovaniemi
Huovinen Tomi, Inari
Muotka Akseli, Muonio
Niemelä Juho Joona Johannes, Rovaniemi
Pekkala Aatu, Rovaniemi
Pohjolainen Niilo, Kittilä
Rantakokko Elias, Muonio
Rintala Aleksi, Salla
Rintala Jessica, Salla
Salmela Lenni, Salla
Salmela Santeri, Rovaniemi
Salonen Aleksi, Sodankylä
Sipola Joveli, Kemi
Sivonen Jarmo, Salla
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Kumpula Kasper, Kemijärvi
Kurunlahti Iivari, Rovaniemi
Kähkönen Jami, Rovaniemi
Laitinen Ville, Rovaniemi
Rasmus Markus, Utsjoki
Rissanen Luukas, Sodankylä
Takkunen Aleksi, Rovaniemi
Uusiportimo Hanno, Rovaniemi
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Jänkälä Markus, Tervola
Oinas Sanni, Tervola
Sippo Tessa, Kolari
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Seppänen Aalto, Pudasjärvi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala
Galindez Joaqui Maria, Rovaniemi
Heikkilä Tiia, Rovaniemi
Hyypiö Leevi, Kemijärvi
Lutwachen Lolita, Rovaniemi
Vehviläinen Ella-Mari, Rovaniemi
Virta Janina, Inari
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala
Karjalainen Riina, Rovaniemi
Kaukonen Sari, Sodankylä
Kokko Juulia, Rovaniemi
Kuukasjärvi Tiia, Rovaniemi
Lappalainen Erja, Rovaniemi
Niskala Saaga, Kemijärvi
Soukka Iida, Sodankylä
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala
Auvinen Janina, Rovaniemi
Jokela Veera, Rovaniemi
Kumpula Ella, Sodankylä
Laiho Sampsa, Rovaniemi
Ollila Sanni, Sodankylä
Rissanen Kari, Rovaniemi
Rönkä Satu, Sodankylä
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Vammaistyön osaamisala
Hintsala Maiju, Rovaniemi
Kunnari Minna, Varkaus
Leivo Inka, Rovaniemi
Yliniemelä Päivi, Rovaniemi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja
Katajamäki Toni, Rovaniemi
Kivilompolo Eetu, Rovaniemi
Kulo Ilkka,Kolari
Kuoksa Roni, Rovaniemi
Rajala Johanna, Rovaniemi
Väisänen Tanja, Rovaniemi
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Iivari Ville, Sodankylä
Kulmunki Arttu, Sodankylä
Poikela Arttu, Sodankylä
Vähärautio Mika, Inari
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Karppinen Aapeli, Rovaniemi
Laitinen Jonne, Kemijärvi
Sieppi Eelis, Rovaniemi
Turtiainen Santeri, Enontekiö
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, IT-tukihenkilö
Välimaa Mitja, Sodankylä
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistokehittäjä
Sarre Ante, Rovaniemi
Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja
Ahava Maria, Rovaniemi
Aspegren Sari, Rovaniemi
Niska Sanna, Rovaniemi
Ammattitutkinnot
Elintarvikejalostuksen ammattitutkinto
Suokanerva Hanne, Pelkosenniemi
Isännöinnin ammattitutkinto
Miinala Johanna, Rovaniemi
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynninohjaaja
Kuusela Saima, Inari
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Sirithamarat Ilona, Sodankylä
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, perhepäivähoitaja
Ronkainen Marika, Rovaniemi
Liiketoiminnan ammattitutkinto
Liiketoiminnan palveluiden osaamisala
Mynttinen Sara, Rovaniemi
Salmela Pirkko, Rovaniemi
Liiketoiminnan ammattitutkinto
Myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala
Kaihua Päivi, Rovaniemi
Narkaus Vesa-Pekka, Rovaniemi
Stenman Tuukka, Rovaniemi
Tervo Antti, Rovaniemi
Liiketoiminnan ammattitutkinto
Taloushallinnon osaamisala
Juntunen Merja, Rovaniemi
Koivuranta Sirpa, Rovaniemi
Luontoalan ammattitutkinto, erä- ja luonto-opas
Micklin Sanna, Rovaniemi
Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Ahola Marika, Rovaniemi
Hokkanen Jaana, Inari
Pallari Mira, Rovaniemi
Snaterse Marja, Rovaniemi
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, tekninen kiinteistönhoitaja
Nätynki Marko, Rovaniemi
Vaarala Tapani, Rovaniemi
Ruokapalvelujen ammattitutkinto, ravintolakokki
Hokkanen Jemina, Kittilä
Kallo Mari, Kittilä
Ormós Ilona, Kolari
Rantajääskö Anitta, Kittilä
Tuomisto Antti, Janakkala
Erikoisammattitutkinnot
Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto
Lindström Satu, Rovaniemi
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto
Nätynki Mirka, Sodankylä
Sorri Paula, Sodankylä
Yrttiaho Ville-Pekka, Rovaniemi
Rakennusalan työmaajohdon erikoisammattitutkinto
Körkkö Mika, Rovaniemi
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto
Mäkitalo Juhani, Rovaniemi