Lapin koulutuskeskus REDU


Uusia ammattilaisia

Paljon onnea uudet ammattilaiset! Lapin koulutuskeskus REDUsta 1.5.-5.6.2021 valmistuneiden uusien ammattilaisten nimet löydät täältä. Huom! Listalla on vain sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun ja suorittaneet koko tutkinnon.

ruusu_vihreä.jpeg

PERUSTUTKINNOT

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Alatalo Valtteri, Rovaniemi

Heinämäki Teemu, Rovaniemi

Järvelä Santtu, Rovaniemi

Laakkonen Sami, Enontekiö

Linnamäki Ransu, Rovaniemi

Liukkonen Sami, Rovaniemi

Moilanen Roope, Rovaniemi

Nousiainen Valtteri, Rovaniemi

Nurmela Santeri, Ranua

Petäjäjärvi Nico, Rovaniemi

Pöyliö Jesse, Rovaniemi

Sarre Miika, Rovaniemi

Tajik Mostafa, Rovaniemi

Tervo Ville, Rovaniemi

Värriö Niko, Savukoski

Ylisirniö Tapio, Posio


Autoalan perustutkinto, automaalari

Heikkilä Juho, Rovaniemi

Hiltunen Jessica, Rovaniemi

Hyyryläinen Jenna, Rovaniemi

Sääskilahti Sonja, Rovaniemi

Tuoma Jami, Rovaniemi


Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Barbeiro da Cruz Kämäräinen Larissa, Rovaniemi

Kämäräinen Miia, Rovaniemi

Pääkkölä Janna, Kittilä

Tervo Sini, Rovaniemi

Willman Miikka, Sodankylä


Elintarvikealan perustutkinto, lihatuotteiden valmistaja

Länsman Ovla-Per, Utsjoki

Rantatalo Juhani, Kittilä

Uutela Kaisu, Sodankylä


Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja

Fordell Mari, Rovaniemi

Luokkanen Ria-Ramona, Oulu

Salmela Lotta, Rovaniemi

Väntönen Jenna, Rovaniemi


Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Halonen Aino, Rovaniemi

Heikkinen Heljä, Rovaniemi

Leppälä Mila, Inari

Mikkola Ella, Salla

Strand Essi, Rovaniemi


Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies

Aikio Jaki, Rovaniemi

Amin Abi, Rovaniemi

Hautala Jussi, Sodankylä

Hettula Marko, Kittilä

Mäkelä Samuli, Sodankylä

Mäntynen Ville, Sodankylä

Pelkonen Henri, Rovaniemi

Vesterinen Miska, Rovaniemi

Vihriälä Veeti, Sodankylä

Åhman Jesse, Sodankylä


Kaivosalan perustutkinto, rikastaja

Ristimella Tuuli, Kolari


Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, lastenohjaaja

Maansaari Jenni, Kittilä

Norvapalo Liisa, Rovaniemi

Tervapuro Sirpa, Rovaniemi


Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Koivula Julia, Rovaniemi

Uusipulkamo Isabel, Rovaniemi

Ylikulppi Angelica, Rovaniemi


Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja

Mujunen Jasmin, Rovaniemi

Silvola Mikael, Rovaniemi

Säynäjäkangas Tuomas, Rovaniemi


Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Katainen Kimi, Rovaniemi


Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Jaakola Rami, Rovaniemi


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Anttila Elina, Rovaniemi


Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Alaniva Veikko, Rovaniemi

Haiko Marjut, Rovaniemi

Impiö Viivi, Rovaniemi

Jlilati Mustafa, Rovaniemi

Kangas Teija, Kittilä

Karanta Hugo, Rovaniemi

Kinisselkä Santtu, Sodankylä

Kolehmainen Rita, Rovaniemi

Kontio Jonna, Rovaniemi

Korsumäki Arttu, Rovaniemi

Korteniemi Elmeri, Rovaniemi

Koukkula Vilma, Rovaniemi

Lampinen Emil, Rovaniemi

Ollila Kalle, Rovaniemi

Palokangas Lauri, Rovaniemi

Sakko Heidi, Sodankylä

Sakko Kalle, Rovaniemi

Semykhova Tamara, Sodankylä


Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Lundén Pasi, Rovaniemi


Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Enbuska Markus, Pello

Hakala Joel, Enontekiö

Hallikainen Emil, Rovaniemi

Heikkinen Jussi, Rovaniemi

Kuusisto Leevi, Rovaniemi

Lanko Eero, Ylitornio

Pyhäjärvi Marika, Sodankylä


Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonnonvaratuottaja

Aatsinki Paula, Salla


Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Ramberg Trista, Rovaniemi

Strand Valtteri, Rovaniemi

Valle Jonne, Rovaniemi


Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja

Pyhäjärvi Pilvi, Rovaniemi


Maanmittausalan perustutkinto, kartoittaja

Ollila Niko-Oskari, Rovaniemi


Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Haapalainen Milla, Rovaniemi

Ihatsu Saara-Lotta, Rovaniemi

Kettunen Henniina, Rovaniemi

Koivuperä Pinja, Rovaniemi

Konttinen Vilma, Rovaniemi

Kunnari Tomi, Rovaniemi

Sarajärvi Lassi, Rovaniemi

Sevon Minna, Pyhäjärvi

Thongdaeng Sasikarn, Pello

Tiuraniemi Minttu, Rovaniemi

Välitalo Siiri, Rovaniemi


Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Huhtala Milla, Salla

Kivilahti Iryna, Pudasjärvi

Suosalo Venla, Rovaniemi


Metsäalan perustutkinto, metsäkoneasentaja

Pernu Saku, Rovaniemi


Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Jauhiainen Veeti, Rovaniemi

Juvani Matias, Ylitornio

Leinonen Aatu, Salla

Mämmilä Paavo, Pello

Särkelä Sampo, Kemijärvi


Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Suonvieri Saara, Rovaniemi


Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Pitkänen Jukka-Pekka, Rovaniemi

Riipi Jussi, Rovaniemi


Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja

Halonen Severi, Sodankylä

Hyvönen Jiri, Kittilä

Imponen Aleksi, Kemijärvi

Juotasniemi Matias, Ranua

Jylhä Riku, Inari

Kiviniemi Eemi, Rovaniemi

Mänty Jussi, Rovaniemi

Pyhäjärvi Maria, Rovaniemi

Salmi Niko, Sodankylä

Salmikivi Jere, Rovaniemi

Tirroniemi Jyri, Rovaniemi

Väänänen Niko, Rovaniemi

Yli-Luukas Harri, Keminmaa

Ylimartimo Pauli, Tervola


Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Jokelainen Eino-Heikki, Rovaniemi

Keskitalo Elias, Rovaniemi

Kinisselkä Eemeli, Rovaniemi

Lokka Niko, Sodankylä

Matero Vesa, Rovaniemi

Mäki Manne, Rovaniemi

Sarajärvi Jere, Rovaniemi

Soppela Arttu, Salla


Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Ojala Aleksi, Rovaniemi

Tiukuvaara Jaana, Kittilä

Valkama Sara-Juulia, Rovaniemi


Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Orava Hymy, Rovaniemi

Salminen Sandra, Inari

Vuonnala Veera, Salla


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ensihoidon osaamisala

Havu Krista, Rovaniemi

Mikkola Roosa, Rovaniemi

Mikkonen Suvi, Salla


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala

Haarahiltunen Pauliina, Ranua

Mellajärvi Ida, Rovaniemi

Tuutijärvi Noona, Vantaa


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Kuntoutuksen osaamisala

Kangas Sandra, Rovaniemi

Maijala Julia, Rovaniemi

Majava Erika, Rovaniemi

Marttiini Suvi, Rovaniemi

Mehtälä Riina, Rovaniemi

Pure Angeiyn, Rovaniemi

Suopanki Aamu, Rovaniemi

Tepponen Milla, Rovaniemi


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala

Autio Saaga, Rovaniemi

Heiskari Ira, Rovaniemi


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala

Back Jenna, Rovaniemi

Kivilahti Ronja, Rovaniemi

Pesonen Ada, Posio

Sainmaa Jenny, Rovaniemi

Sukuvaara Hanna, Rovaniemi


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala

Harju Emma, Rovaniemi

Kahelin Janina, Rovaniemi

Kuusela Heidi, Rovaniemi

Nyrönen Jan, Rovaniemi

Rova Linda, Rovaniemi


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Jutila Jenni, Kolari

Kilpijärvi Kirsi, Sodankylä

Kyi Phyoe, Rovaniemi

Laukkanen Viivi, Rovaniemi

Lehtola Paula, Rovaniemi

Maijanen Anna-Sofia, Rovaniemi

Manninen Roosa, Rovaniemi

Matomaa Milla-Brita, Rovaniemi

Mojzer Lili, Rovaniemi

Mäntyranta Elina, Rovaniemi

Määttälä Riikka, Kittilä

Nilimaa Tarja, Kittilä

Ollila Ida, Rovaniemi

Pantsar Sarita, Pello

Pöykkö Jussi, Rovaniemi

Raappana Hanna, Rovaniemi

Rautio Laura, Rovaniemi

Uwi Makarita, Rovaniemi

Viitakangas Eeva-Liisa, Sodankylä


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Suun terveydenhoidon osaamisala

Heikkinen Venla, Rovaniemi


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Vammaistyön osaamisala

Havu Sanni, Rovaniemi

Lahtinen Arttu, Rovaniemi

Severinkangas Jesse, Rovaniemi


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoidon osaamisala, perustason ensihoitaja

Haavisto Saana-Maria, Rovaniemi

Hiukka Sara, Rovaniemi

Kiviniemi Satu, Rovaniemi

Parkkisenniemi Sanna, Posio

Penttinen Armi, Rovaniemi

Rapakko Karoliina, Rovaniemi


Sähköalan perustutkinto, sähköasentaja

Inkerö Samu, Rovaniemi

Kelloniemi Arttu, Rovaniemi

Korkalo Tommi, Enontekiö

Lahtinen Emil, Rovaniemi

Laukkanen Jori, Rovaniemi

Lemmetty Joona, Inari

Nahkuri Aino, Rovaniemi

Peiponen Camilla, Rovaniemi

Rantahalvari Veeti, Rovaniemi

Rautio Eetu, Rovaniemi

Seikkula Joona, Rovaniemi

Siilasjoki Sunna, Enontekiö

Sulasalmi Jani, Rovaniemi

Vierelä Jyri, Rovaniemi

Willig Oliver, Rovaniemi

Ylikärppä Jesse, Rovaniemi

Yliniva Niko, Rovaniemi

Ylioja Eemeli, Rovaniemi


Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Jänkälä Arttu, Liminka

Tolkkinen Veeti, Rovaniemi


Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, mittatilausompelija

Huovinen Jenna, Inari

Orbas Henna, Rovaniemi


Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija

Meriläinen Krista, Rovaniemi


Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Boussakine Dorian, Rovaniemi

Elkki Kaapo, Rovaniemi

Korteniemi Antti, Rovaniemi

Koskiniemi Severi, Rovaniemi

Koufou Nikolaos, Rovaniemi

Kukkohovi Joona, Rovaniemi

Leskinen Jasper, Rovaniemi

Niskanen Niko, Rovaniemi

Rannikko Teemu, Rovaniemi

Saariniemi Jesper, Rovaniemi


Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Korteniemi Juho, Rovaniemi

Lukin Nikolas, Rovaniemi

Luusua Venla, Rovaniemi

Rytkönen Noora, Rovaniemi

Wagner-Prenner Henri, Rovaniemi


AMMATTITUTKINNOT

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja

Julkunen-Korhonen Maarit, Savukoski


Kuljetusalan ammattitutkinto

Suopanki Antti, Sodankylä


Luontoalan ammattitutkinto, luonnontuotejalostaja, luonnontuoteneuvoja

Saariniemi Tuula, Kemijärvi


Luontoalan ammattitutkinto, luonnontuotejalostaja

Kaaretkoski Teija, Sodankylä

Parviainen Tuija, Pelkosenniemi

Törmänen Mari, Kuusamo


Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, tekninen kiinteistönhoitaja

Killström Jarmo, Rovaniemi


Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja (AT)

Väisänen Mirja, Rovaniemi

 

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto

Salmi Tuulia, Rovaniemi


Talonrakennusalan ammattitutkinto, talonrakentaja

Kiistala Matti, Rovaniemi


Talotekniikan ammattitutkinto, putkiasentaja (AT)

Kursu Juuso, Rovaniemi


ERIKOISAMMATTITUTKINNOT

Hieronnan erikoisammattitutkinto, hieroja (EAT)

Kuusela Tanja, Sodankylä

Luiro Arttu, Oulu

Manina Viktoriya, Helsinki

Nisula Mira, Rovaniemi

Tuomivaara Virpi, Rovaniemi

Turunen Jani, Rovaniemi

Uimarihuhta Riikka, Rovaniemi


Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Huilaja Sanna, Kittilä

Juuso Piia, Enontekiö

Kuruaho Elina, Ranua

Nevala Tarja, Rovaniemi

Ruokangas Katja, Rovaniemi

Salmela Terhi, Ranua

Sykkö Armi, Muonio


Kirjoittanut Tarja Kiviniemi
Julkaistu    1.6.2021 13:47

 

Lisää uutisia >
REDU-etusivulle >