Yhteishaussa opiskelupaikan saaneet

16.6.2022 julkaistu

Yhteishaun valinnat ovat valmistuneet. Onnea opiskelupaikasta ja tervetuloa opiskelemaan Lapin koulutuskeskus REDUun sekä Santasport Lapin urheiluopistoon! Huomaathan, että listalla on vain sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet hakuvaiheessa luvan nimensä julkaisuun.

Alta löydät yhteishaussa 2022 valittujen nimet toimintayksiköittäin ja tutkinnoittain jaoteltuna. Listalla on vain sellaisten henkilöiden nimet, jotka ovat antaneet hakuvaiheessa luvan nimensä julkaisuun.

Valituille tulee sähköpostiviesti osoitteeseen, jonka he ovat antaneet opiskelupaikkaa hakiessaan. Huoltajat saavat saman sähköpostin kuin valitut. Niille, jotka eivät ole antaneet sähköpostiosoitettaan tai lupaa sähköiseen asiointiin, postitetaan kotiin kirje. Opiskelupaikka tulee vahvistaa 30.6.2022 mennessä sähköpostin ohjeiden mukaan.

Jos olet hakuvaiheessa ilmoittanut kiinnostuksesi ammattilukio-opintoihin, saat sähköpostitse lisätietoa lukio-opinnoista. 

Yhteishaussa ilman opiskelupaikkaa jääneet voivat hakea vapaita opiskelupaikkoja jatkuvassa haussa osoitteessa www.redu.fi/koulutuskalenteri


Lapin koulutuskeskus REDU Jokiväylän toimintayksikkö

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
DAVIDILA NIKO VILJAMI

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA) (vaativana erityisenä tukena)
DEMIRKAN TATAR POLEN
GI EHSOE DOH HTOO
HEIDE IINA MARIA
JUUSOLA TUOMAS PAULI ANTERO
LINDGREN VIVIAN ANNELIE
RONKAINEN SUSANNA MIRJAMI
RUOKAMO ASLAK JUSSA ANTTI
SAARINIEMI RONI MARKUS
TIKKANEN LAURA MARIA
ÅMAN AADA EERIKA

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
AKTER TASRIN
FLINK ANASTACIA DENISE DESIREE
JUOPPERI MIRELLA HELMI MARIA
KAARTEENAHO RASMUS KRISTIAN
KARPPINEN EELI ANTERO
LAIVAMAA JAANUS SAKARI
LEHTONEN ELSA ALINA
LEHTO NOOA BENJAMIN
LEPPÄLÄ EETU JUHANI DANIEL
LIU PING
LUUSUA SILJA ELIISA
MÄÄTTÄ REETTA JASMIN
OINAS NEA EVELIINA
OJA SANTTU SANTERI SYLVESTER
PEIPONEN AADA SOFIA
PUDAS RIA-MARIA JEMINA
RASHID AMEIR
RYYNÄNEN LILJA JOHANNA ALINA
SAEED YASSEN KHADMALLHA
SAEED YASSEN SAMAHER
SARAJÄRVI TIIU AMANDA
SARRE SUSANNA TERESA

Pintakäsittelyalan perustutkinto
ANNALA ILONA KAROLIINA
HAUTAMÄKI JANETTE JOSEFIINA
HUHTALA LAURI ALE SANTERI
KOTIKANGAS ELLA-SOFIA ANNIKKI
LOKKA TINJA JESSICA
MIKKOLA ROOPE LEONARDO
MOKKO TIIA SUSANNA
PALOSAARI MARKUS DANIEL
PULJULA MAIJA ANNINA
RAUTIO HELI AINO INGRID
VÄÄRÄLÄ ANGELINA EMILIA

Puuteollisuuden perustutkinto
ALATALO LAURI TAPIO
AUTIO EMILIA AURORA
PALOKARI PETTERI JUHANI

Matkailualan perustutkinto                               
FIGURINA ANGELINA                                            
HAAPASALO EMMA SOFIA                                 
KELLOKUMPU NEA IIDA EMILIA
KESKITALO MIKKO SAMULI                                
KIVINIEMI AINO ELINA IRENE
LEINONEN AINO STIINA HANNELE
NIEMI NICOLAS OLLI-PEKKA
NYKÄNEN IIDA MARIA SUSANNA
PEIPONEN MERIKA ANASTASIA
PEKKALA SAMI MARKUS ANTINPOIKA
RISSANEN RONJA SUSANNA KATARIINA
SAARELA JUULIA KAROLIINA
SIMONEN TUUNI INKERI
STORMAN MIKO OSKARI
SÄÄRELÄ RONI KRISTIAN        

Rakennusalan perustutkinto                             
HANHISUANTO HEIKKI OSKARI
HATTUKANGAS NIILO JOHANNES
KOIVURANTA VALTTERI JOHANNES
KOKKO VEETI ELIAS
KORKO ILARI MIKAEL
LEPPÄNIEMI MARKUS NIKOLAI
LOUESUO EETU EERO OSKARINPOIKA
LÖF LEEVI MIKAEL
MANNINEN UNNA MAARET
MÄKINEN ROOPE JOHANNES
MÄÄTTÄ KALLE WILJAMI
PENNANEN NUUTTI ILMARI
PIESKI ISAK ANDREAS
PUHAKKA KONSTA ANTERO
RISSANEN AARON MARKUS
SOMERO LUKAS VEIKKA SAMULI
VITIKKA VILJAMI VEIKKO AUGUST
VÄIHKÖNEN AKI JUHANI

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
ALAVERRONEN ROOPE RAFAEL
ANSALA MIKAEL JUHANI
HALVARI KRISTIAN ARMAS
KALANEN KONSTA IISAKKI TEIJONPOIKA
KANTOMAA JESSE JALMARI JOHANNES
KHOUJA AHMAD
KONTTINEN ELMERI EEMIL
KYLMÄLUOMA PANU ELIAS
LAURILA KALLE MIKAEL
LESHARKOLE ALEX SARONI
LÄMSÄ TEEMU JUHO EEMELI
MAIJALA DANIEL EPI MIKAEL
MATINAHO VILI VÄINÖ JOHANNES
MESTARI AADA SOFIE
MISIKANGAS VEETI JANI PETTERI
NYMAN OULA TUURE TAPIO
PARTANEN TUUKKA ANDREE
PRÄNNI HANNES SAMUEL
REKU NICKE JUHANI
RUONAKOSKI EEMELI ONNI MATIAS
SAARELA EETU ONNI ANTERO
SARAJÄRVI EEMIL MATIAS
SUUTARI VEIKKA TUOMAS
SÄRKIOJA ARON AUGUST
TAPANINEN JUUSO PETTERI
TURCHANINOV MIKHAIL
ULKUNIEMI DANI JUHO SEBASTIAN
UUSITALO MARTTI OTTO OSKARI

Lentokoneasennuksen perustutkinto
ESKELINEN ROOPE AATU JOHANNES
LEPPIAHO VILLE-VALTTERI
MOILANEN JESPER OSSI SAMUEL
NISKANEN ONNI ALEKSANTERI
PARKKISENNIEMI SAKU SANTERI
PASANEN PAAVO ANTERO
PERNU JYRI EEMELI
PIIRAINEN AXEL JUHANI
PITKÄNEN LUMI EMILIA
PULKAMO RITESH VÄINÖ EINARI
SALO PIETU KARI ANTERO
SIRVIÖ LEEVI PEKKA AUKUSTI
TIMONEN TOPIAS MATTI ALBINUS

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
JOHANSSON AMANDA MARIANNE
OJALA TIIA KATARIINA
SAMMALNIEMI AURORA LUNA JANE

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
HEINONEN ERKKA OSKARI
JOMPPANEN OULA SAMMELI
KORVA MIIKA TUOMO ANTERO
KRIGSHOLM AATU ELIAS TAPANI
LAMPELA JOONA ANTERO
MAJAVA TOMI OLAVI
MÄKINEN JASPER ELIAS
PERNU DANIEL MARKUS
POSIO IISAKKI VILHO ANTERO
RANTA-VALKAMA ARTTU ANTERO
SIVONEN ERKKI OSKARI
UUSIPULKAMO BENJAMIN RAIMO
YLITALO ALEKSI TOPIAS

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
DAHLGREN JONI JESSE JUHANI
FEDOSIEIKINA MARHARYTA
FEDOSIEIKIN DANYLO
HAAPAPURO KATJA MARI
HUHTANEN VEETI OLIVER WILLIAM
JUSSILA JULIAANA AINO EMILIA
KARJALAINEN INGA MILJA CHARLOTTA
KESKINARKAUS ARTTU-MIO
KESTI TITTA HANNELE
KINNUNEN SEELA ADELIINA
KIVINIEMI ANNI SOFIA MARIANNA
KUKKONEN MISKA ANTTI JUHANI
KÄMÄRÄINEN EMILIA KATARIINA
LIMBU SABITA
LUUSUA MARI MARTTA JOHANNA
MARJOMAA MIRA ANNIKA
NEUVONEN JOOSE BENJAMIN
OLLIKAINEN JENNA JULIA
REIJU RONY JARKKO TOPIAS
ROSLANDER LUMIKUKKA EMILIA
VITTIKKO SAANA VANESSA

Talotekniikan perustutkinto
AHO AARO OLAVI
ASPLUND TEEMU JUHANI ANTERO
HEIKKALA OSSI HERMAN
HOLOPAINEN JONE AULIS
JAAKOLA EELIS LEEVI ANTERO
KALLO TOPI KRISTIAN
KARVANEN LAURI MANU
KORHONEN JULIUS WILLIAM
KÖRKKÖ EETU RASMUS KASPERI
MATERO OULA JOUNI ELMERI
OTRA-AHO WILJAMI ARTTU ELIAS
PASMA ELIAS VEETI JALMARI
PELTONEN NIILA MATIAS
VAARALA JIMI TAPANI

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
HEIKKINEN SELINA VILHELMIINA
KOSKINIEMI VILMA AADA SOFIA
PARIKKA SUVI EMILIA
RAVELIN INKA MARIA
RIEKKI SANNI KAROLIINA

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
AMORRICH ELIAS
HARJU SAKU JUHANI VILHELM
HELASSALO ARTTU EETU MIKAEL
JUNNA ATTE RASMUS
KULPPI JERE SAMULI
KÄMÄRÄINEN AINO KYLLIKKI
MÄKINEN JUHO OSKARI
PERNU VALTTERI ELIAS
PÖYLIÖ TEEMU EETU EERIK
RAHKO JOONAS PEKKA EEMIL
RYTILAHTI JUUSO ELMERI
SARASTE SAAGA MAAREN
SARRE HENRI JOHANNES
YLIMARTIMO AKSELI EEVERT

Maanmittausalan perustutkinto
KOIVU MISKA TUOMAS TAPANI
LASSILA SAMUEL KASIMIR
PYYKKÖNEN ALEKSI TAPANI

Liiketoiminnan perustutkinto
CARLSON EDITH AURELIA
EKMAN DAN KRISTIAN
ENLUND SEBASTIAN ANDREAS
HAAPALA LILI SHANIA LUCIA
HAATAJA AATU TAPANI ANDREAS
HOTARI LEON ALEX SANTERI
HUHTAMELLA ARTTU OSKARI
HUOTARI EMMI HELINÄ
JAAKO ELLA-OLIVIA
JAVARUS OONA EMILIA
JUOPPERI NEEA JESSICA
KARJALAINEN AINO KERTTU TUULIA
KARJALAINEN EETU PETTERI
KARPPINEN AKSELI EETU EEMELI
KOTAJÄRVI ANNILEEA JENNIINA
KUMPULA KARELA ELLA TERESA
KUNNARI JUHO MATIAS EEMIL
LAHTINEN HELMI ADA SOFIA
LEHTINEN BENJAMIN PATRIK JOHANNES
LINDHOLM JOONAS MATTI AKSELI
LIPPONEN MIRVA ANNIKA
MÄKELÄ JESSE ILMARI MIKAEL
NÄTYNKI EMMALOTTA ERIIKA
OUTILA ONNI-ELIAS
PERINIVA PINJA PAULIINA
PUHAKKA NIKO PETTERI
PUSSINEN SILJA KATARIINA
PÄIVÄNIEMI MIKKO JUHANI
RANTAKANGAS ANNA MARIA EMILIA
RINNE IITA-KAISA
SAAPUNKI FANNI JOHANNA
SCHRODERUS TUNNA FREDRIK MICHAEL
SELIN NIKO ALEKSI
SETÄLÄ EELI OLLI
SIIVOLA ANNI-SOFIA KATARIINA
STRAND SAARA EMILIA
TOLONEN OONA ALISA
TUUTIJÄRVI ANNI JOHANNA
VEDENOJA JASMIN MINTTU MARJA
VÄLITALO PINJA TUULIA


Lapin koulutuskeskus REDU Porokadun toimintayksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
ABBASI SAYED MAHDI
ALAKOSKI AADA SOFIA KATARIINA
ASKA AADA MINEA ANNIINA
FARHANA JANNATUL MARIA
HAKALA NINNI ANNI MARIA
HANHISUANTO JEMINA MIRJAMI
HAUTANIEMI SENJA LIISA HANNELE
HOLMI JOHANNA MAARIA
HOLMI TOINI IIDA MIRJAMI
HOPPULA KATRI AMANDA AMELIE
HUHTAMELLA MILA KIIA ALISA
HYVÄRI MIRA SOFIA
KAARETKOSKI EVELIINA PETRA
KALLIO SANDRA SILVIA
KANTOLA KIIA ALEKSANDRA
KASURINEN JOANNA KATARIINA
KELAHAARA MIKAEL PAULI TAPIO
KELLONIEMI AMALIA IITA SOFIA
KELLONIEMI IINA EEVA KRISTIINA
KOIVUKANGAS MIKO ANSELMI
KOKKONIEMI PINJA MARIA
KUJALA HENNA OLIVIA
KULTANEN MIKO ASLA JUHANI
LAINE JASNA MARIA JOSEFINA
LATVAKOSKI VILMA KAISA
LOHI RUBEN MIO MARIUS
LOUHIMAA NEEA KATARIINA
LUIRO MAIJA LOTTA AMANDA
MEJBEL ABBAS QASIM
MOHAMED WEFAA MAHMOUD
MOILANEN INKA EERIKA
MYSSYLÄ JANETTE KAARINA
NISKALA ANNI SUSANNA
NISKA TYTTI ALEKSANDRA REBEKKA
NIVA LOTTA SOFIA KATARIINA
NORDBERG PETRA JOHANNA
POIKELA NELLA MAARIA
POIKELA OONA MATLEENA
POSIO EMILIA ILONA ELINA
PUURONEN SAARA PIRKKO KATARINA
PÄTSI EMILIA JAANA
RAUTIO MILLA HANNELE
REPO ALMA ALINA
ROSENQVIST SONJA AMANDA
SALMELA EMMI OLIVIA
SALMELA MELLA ANNUKKA
SAUKKO AMANDA JUULIA
SAVOLAINEN SOHVI EDITH
SUKUVAARA LENNI EINO EELIS
TUOMA EELIN SAIMI JOELLA
UPOLA JIMI JUHANI
VAARALA EMMA INARI
VALKOLA TUULIA SATU SUSANNA
VUOLUKKA EMMI ALIISA
VUORINEN AADA SUSANNA
VÄLIMAA NIA VICTORIA
VÄÄRÄLÄ MONA SANNI MARIA
YRITYS VIIVI HANNELE

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
AIKIO IITU CAMILLA
EKMAN AINO MARIA
HARRINKOSKI NELLE NOORA EMILIA
HEDMAN MIRA LUMINA
JAAKKONEN SUVI IIDA KATARIINA
KETO WILMA MIRELLA CAROLINE
KIPINÄ UNNA HENRIIKKA
MARTINOJA VENLA-MARIA MATLEENA
MOILANEN VANESSA AINO EVELIINA
MOKKO JULIA ELLA EMILIA
NORDBERG IIDA EDLA LYYDIA
OIKARINEN EMMA KATARIINA
RITATÖRMÄ IIDA ELLI AURORA
RUONANIEMI MARIA KAROLIINA
SAARELA ANNIINA MIRA ROSANNA
SARAJÄRVI JONNA MARIA
SIIVIKKO KATRI AINO MATILDA
TANSU MARIA YASEMIN
TAPIO PEPPI VIIVI AMALIA
TASALA JASMIN AURORA VILHELMIINA
VALKONEN AAMU VIENO LILJA
VIITANEN EMMI SILJA JULIA
VÄLIMAA IIDA ALINA JOSEFIINA

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
ALM SILJA-MARIA SOFIA
HEIKKILÄ AADA FANNI ALEKSANDRA
HÖKKÄ HEIDI SOFIA
KAIKKONEN EMILIA ANNIKKI
KURT NELLA ANNIINA
LOHELA PEPPI ADA SOFIA
MARSKI OONA EMMI ALINA
MÄKELÄ VENLA EMMI LYYDIA
MÄKITALO MIITTA JEMINA
NISKALA TAIGA TUULI ELINA
PALMOLA DANIELA ANNIKA
PALOVAARA EMMA SOFIA
SIEPPI ROOSA KAISA AURORA
TAHVANAINEN IDA EMILIA
TIRRONIEMI HILLA MARIA
VIITANEN SAANA MARIA


Lapin koulutuskeskus REDU Sodankylän toimintayksikkö

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
HURU PERTTU ANTERI
KIVINIEMI TIIA EVELIINA
RANTAHALVARI EEMELI RASMUS
TAKALA HERMAN HEINO HENRIK

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
KUUSELA MIIKKA ARVO KRISTIAN

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
NIEMELÄ NOORA AURORA

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
AL-QAYSI ISMAEL QUSAY IBRAHIM
GIEWONT HUGO HERMANNI
HAARA JAMI VALTTERI
HAVERINEN TUOMAS TAPIO EEMELI
JOKINEN JOONA MIKAEL
JYLHÄ JERE VALTTERI

Liiketoiminnan perustutkinto
MATTUS SENJA SUVI ANNIKA
VÄNTTINEN LENNI LUUKAS

Kaivosalan perustutkinto
BÄCK VEIKKA VILLE AUKUSTI
IKÄHEIMO VILJAMI AARO ALBERT
KEMPPAINEN LENNI OLIVER
KOSKI KEVIN ROMEO NICHOLAS
KRUM VILHO HENRI KALERVO
LAMPELA ANTE EELIS VALDEMAR
LEHTOLA IIKKA JUHANI
MERENKUKKA EERO ELMERI
PIEKKARI TATU MARKUS BENJAMI
PIETIKÄINEN JESSE ANTTI AARON
PUSSILA VILLE SANTERI
SÄYNÄJÄKANGAS NUUTTI MIKAEL
UUSITALO JERE SANTERI
VEIJOLA AARO KASPERI

Talotekniikan perustutkinto
KUKKONEN LASSI MATTI JOHANNES
TASALA NIKLAS ARTTURI

Rakennusalan perustutkinto
KETTUNEN SAMU OLAVI
PIKKUHOOKANA TERO MATTI VALTTERI


Lapin koulutuskeskus REDU Jänkätien toimintayksikkö

Logistiikan perustutkinto
BORÉN MILLA MARIA
HAAPALA VEETI HERMANNI
HÄRKÖNEN PAAVO JOONAS
JOKELA JOONA MATIAS KRISTER
JOUNILA ANSSI KALLE JUHANI
JUNTTILA ENNI EVELIINA KAARINA
KULTIMA OSKARI AAPO ENSIO
KUURE VENLA MARIA KRISTIINA
LIEDES MIKO SAKARI OLIVER
LOPONEN PINJA KAAREN SUSANNA
LUOKKANEN LEO ANTERO
MATTILA MARJUT MIRJAMI
NIEMELÄ VEIKKA ANTTI AADOLF
PALLARI ONNI OLAVI
PELTOLA IIDA MARIA
PETÄJÄJÄRVI KRISTEL ANNI PRISCILA
PIIPPOLA SANI-ELLA JASMIN
PURSIAINEN VIIVI AURORA
RAUDASOJA JERE JAFFET
RISTOLA EETU VALTTERI
SAVELA WALTTERI MIKAEL ENSIO
SUJALA PINJA OLIVIA
SÄÄSKILAHTI VEIKKO VALTTERI
TOPPI OONA-ELENE TUULIKKI
TUOVILA JANITA AADA JULIA
VAARAMAA JUHO SAMUELS
VOUTILAINEN VILI PAAVO VALTTERI
VUONTISVAARA VALTTER ALEKSANDR
YLIKOTILA LEEVI JOHANNES

Rakennusalan perustutkinto
AUTIO VEIKKO JALMARI
BRUNFELDT IDA ALEXANDRA
HAKOVIRTA TUUKKA TERO DANIEL
HEIKKILÄ JUHO EINO OLAVI
HEIKKONEN JAN UULA-PETTERI
HERRANIEMI RONI PETTERI
HIETALA ARTTU MIKAEL
IMPIÖ EELI ALEXANDER
KARJALAINEN JORI KRISTIAN
KARJALAINEN OSKARI MIKO EEMELI
KARTTUNEN EEMIL KRISTIAN
KENTTÄMAA PETTERI JUHO KRISTIAN
KESKITALO EELI JUHA VALDEMAR
KORTENIEMI ERKKA SAKARI
KOSKELA JONI MIKAEL
KUHA MATIAS PENTTI ALEKSANTERI
KULPPI KIRILL ALLAN
KUMPULA HENRI SEBASTIAN
KYLMÄMAA AARNE TUOMAS VALTTERI
LEIVO JARKKO JOHANNES KRISTIAN
LEPISTÖ JESSE JOHANNES
LUTTINEN VEETI KARRI SYLVESTER
MAJAVA DANIEL NICO KRISTIAN
MAUNU KIMMO LEONARD
NIEMELÄ JUHO JESSE ENSIO
PAASO-RANTALA JARKKO OLAVI
PELTONIEMI KALLE ALEKSI
RANTAHALVARI NIKO VELI MARKUS
REIVO VOITTO ILMARI ESANPOIKA
ROMAKKANIEMI MIKAEL EEMELI
SAARISTE SIMAR
SANDQVIST LENNI TUOMAS VALTTERI
TÖRMÄNEN NICO PEKKA CHRISTIAN
WALLÉN MONA SOFIA KAROLIINA
VÄINÄMÖ VILI PETTERI

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
EFIMOCHKINA NATALIA
HEIKKILÄ VEERA VILHELMIINA
MUSTONEN LOTTA SYLVI TALVIKKI
MYLLYOJA LYYDIA KATARIINA
PAHTAJA TUOMAS JUHANI
PIKKUPIRTTI VIIVI JULIA
PIUVA VILLE VEIKKO
PUMMILA RITA AURORA
TAKAHASHI-ROVANPERÄ MIKA
TERÄS TAIKA MAARIA

Metsäalan perustutkinto
ALAKÄRPPÄ ARTTU MATIAS
ESKELINEN OSKARI AKU MATIAS
FALIN GRETA ELVIIRA
HIETALA TOMMI TAPANI
JÄRVITALO VESA MATTI JOHANNES
KALLO VENLA OLIVIA
KANTOLA JANNE FELIX
KEMPPE MICO FRANS EELIS
KERÄNEN NIILA JUHANA
KOIVUPERÄ VEETI TOPIAS
LAHTELA RIANNA LILJA VANESSA
LONNAKKO JUKKA HEIKKI KRISTIAN
LUOMA-AHO ELMERI ONNI OLAVI
MATILAINEN SAMULI OSKARI
MONTONEN ATTE TAPANI
MUSTONEN MIIKA VALTTERI
NAMPAJÄRVI ELIS JOHAN
NIKKA NIILA JUHO JALMARI
RINNE ONNI PAAVO MATIAS
SAARELA PERTTU KALLE
SARAJÄRVI LAURI ANTERO
SÄÄSKILAHTI ARTTU HENRIK JUHANI
SÄÄSKILAHTI MATTI PETTERI

Elintarvikealan perustutkinto
JAAKKONEN RIIKA JUULIA
KINNUNEN SIRJA ANIELA
KIVINIEMI ANNI ALINA
OSMONEN NETTA MARIA KATARIINA
SAARELA JENNI EVELIINA
SALONEN JERE JUHANI
VUONTISJÄRVI JOSEFIINA HELENA
VÄISÄNEN SIIRI MAKREETA

Ajoneuvoalan perustutkinto
HANGASVAARA IIRO VILJAMI
JAUKKURI ATTE KRISTIAN
KALLIO LISA MARIE
KANTOLA SANTTU EELIS OSKARI
KARTTUNEN OTTO AUGUSTI
LIITEN ELLA-MAARIA
MUSTONEN TEEMU PEKKA ARIEL
MÄKI WILLE EEMELI
NIEMELÄ ATTE TAPANI
NORKOLA EINO OLAVI
OLLILA ARTTU SEPPO PETTERI
PALOJÄRVI JONNE ASLAK PETTERI
PALONIEMI JIMI EERIKKI
PIUVA VEETI OSKARI
POSIO JUKKA JALMARI
SARAJÄRVI AATI EEVERTTI
SEPPÄLÄ ELLA KATARIINA
SIIKALUOMA TOPIAS LEO SAKARI
SPRINGARE MIRO ALEKSANTERI
STRAND ELINA MARITA


Lapin koulutuskeskus REDU Kittilän toimintayksikkö

Matkailualan perustutkinto
ABUHAMDA ZAID MOUSA RASHEED


Lapin koulutuskeskus REDU Kemijärven toimintayksikkö

Metsäalan perustutkinto
KARJALAINEN JUSSI MATIAS
KETO-TOKOI TUOMAS NIILO ENSIO
KUMPULA MICO JASPER TAPANI
MÄKLIN EEMELI JOOSUA ANTERO
PELTOPERÄ HEMU-VILLE JOHANNES

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
ALAJOUTSIJÄRVI ALEKSI PETTERI
POHJOLA JOHANNES EETU MATIAS
TUOMILAHTI ALEXANDER

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)
ALAJOUTSIJÄRVI EELI JOHANNES
HYYPIÖ EMMI VILHELMIINA

Rakennusalan perustutkinto
KELLOKUMPU JASPER JOONA JULIUS
PIETIKÄINEN JENNA KATARINA
PIIRONEN PINJA MAARIA
POIKAJÄRVI ALEKSI JOHANNES
POIKAJÄRVI LEEVI ELIAS
RAJATALO MARKUS JAAKKO TAPANI
SALMELA JUUSO KALEVI


Lapin urheiluopisto, Santasport Lapin urheiluopisto

Tanssialan perustutkinto
LIEHU ALISA SARA VIVIENNE
RYÖKÄS RONJA LOTTA ALIISA

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto
HAAPANIEMI VILLE MARKUS ALEKSI
HUHTAMELLA ELINA SAGA-JOHANNA
ISOKANGAS ELIINA LUMIA
LESHARKOLE EMMA NASIEKU
LOHELA JENNA ADA HELENA
NÄKKÄLÄJÄRVI JULIA ANNI ELISABET
RUONAKOSKI SOFIA EVELIINA
TEPSA SIIRI MARIA ALEKSANDRA

Liikunnanohjauksen perustutkinto
ERVASTI EETU JUHANI ELIAS
ESKOLA LAURA MARINE
HAJDINAJ GAZMIR PYRY VALTTERI
HAUTANIEMI OLLI ARVID
HIHNALA VIIVI ALISA KRISTIINA
HOLMBERG JARKKO JOHANNES
HUHTALA VEIKKO OLAVI
HYYTIÄ VERTTI OSKARI
JALKANEN AKU MATTI JUHANI
KIVILAHTI JEREMI AARON MATIAS
KORPI JEREMIAS JARI RISTO-HENRIK
KUOPPALA MINNEA OTTELIAANA
LEINO REETA SOFIA
LINTULA CRISTIAN KALEVI
LUOMA-AHO DANIEL MATIAS
MELIKOV MALIK
MUTENIA KATRI ANNIINA
MÄKI-RUNSAS VEIKKA ENSIO
NIKKINEN JAAKKO TAPANI
PAAJANEN TOMAS TIMO PÄRTTYLI
PELTONIEMI LEEVI JOHAN HERMAN
POHJA LALLI LEONARD
POLVI KALLE PETTERI
RAJATALO SARA EMILIA
SIEPPI PEPPI-LOTTA
TALVENSAARI JADE JESMINA
TOHMOLA NIKO PETTERI
TOLONEN MINTTU NOORA
VIRKBERG AADA EMILIA
VÄRTTIÖ HANNA MARIA


Kirjoittanut Pia Lempiäinen
Julkaistu 16.6.2022