Ajankohtaista

Etusivu / Etusivu / Ajankohtaista / Valmistuneiden nimiä

Valmistuneiden nimiä

Lapin ammattiopistosta valmistuneiden nimiä aiemmin keväällä julkaistujen lisäksi.

LAPIN AMMATTIOPISTOSTA VALMISTUNEITA

 

Rovaniemi

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Aho Anton Veikko Joakim

Kuoksa Petteri Kalle Juhani

Niemelä Mikael Ensio

Saastamoinen Kai Jaakko Tapani

Salmela Marko Kalevi

Tiuraniemi Heikki Petteri

Yliriesto, Timo Antero

 

Autoalan perustutkinto, automaalari

Kaisamatti Jyrki Kalervo

Laukkanen Anu Elina               

Rantanen Kari Tapani              

Valkola Tiina Mari Birgitta

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Huhtaniemi Emilia

Lappalainen Susanna

Räsänen Eila

Uusinarkaus Reetta

Viitala Hanne

Wang Sanna-Maria

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi
Anna Haataja
Liisa Heikkinen
Hanna-Riitta Moilanen
Vilja-Maria Mutka
Reetta Niemelä
Juulianna Oja
Maria Parkkinen
Marika Koskela
Sini Syväjärvi

Jenni Väyrynen

                            

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Riskilä Veera Sofia

Saastamoinen Esko Elmeri

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala

Aikio Henna Annika                                               

Haapakoski Miia                                                     

Hietala Jenni Kaisa Anneli

Pekkala Oona Emilia

Päivinen Sanna Kaisa

Siivola Jarkko Mika Matias

Ruokamo Elina Maria

Ruokamo Liisa Marja                                            

Lilja Erja

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi, talous- ja toimistopalvelujen osaamisala

Barck Johanna

Jokimäki Marko Juhani                                        

Jylhä Heidi Anneli

Kujasalo Susanna Pauliina                                  

Niemi Iida Lyydia Johanna                                  

Takkunen Teija                                                       

Tapio Minna-Liisa                                                   

Nenonen Pirita Pia Leena

Railomäki Nina Susanna

Seljänperä Mervi Helena                                    

Toljamo Krista                                                                                      

Vanhala Riitta

 

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Alaoja Juha Ilmari

Engelberg Ilkka Juhani

Kyllönen Eeva Maria

Muhojoki Nina Johanna

Rapakko Mikko Eerik

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Alaluusua Joona-Oskari Tapani

Granat Jari Antero

Pelto-Ääri Teppo Alex

Pirttijärvi Lauri Ristonpoika

Pitkäniemi Jari Markus

Nuorgam Juha Mikael


Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Kaihua Päivi Tuulikki                                              

Pallari Taina Eeva-Liisa                                          

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ronkainen Tessa                                                                                 

 

Bioenergia-alan ammattitutkinto

Perttunen Sanna Hannele     

Seipäjärvi Tommi Matias

 

Henkilöautomekaanikon ammattitutkinto

Virtamo Ville Heikki Olavi

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Kestilä-Suopajärvi Minna Kristiina

Väyrynen Jouni

 

Myynnin ammattitutkinto

Alaraudanjoki Meri

Bozkurt Murtaza Deniz

Hautajärvi Jenni Annika Päivikki

Hetta Hanna Amanda

Massimiliano Ulini

Mononen Heidi Hannele

Murtoniemi Juho Tapani

Ritatörmä Mirka Annika

Tuovila Ville Petteri

                            

Taloushallinnon ammattitutkinto

Mäensivu Maisa

 



Julkaistu:  22.6.2017   Kirjoittanut: Henna Jokinen